AL MAHER 5 wins-2 at 2-from 1200m to 1800m, A$1,168,300, VRC Australian Guineas, Gr.1, STC Gloaming S., Gr.2, VRC Carbine Club S., Gr.3, AJC Clipsal 2YO P., 2d STC Phar Lap S., Gr.2, Tooheys New 3YO Golden Rose, 3d MRC Sandown Guineas, Gr.2, 4th AJC Spring Champion S., Gr.1. He entered stud in Aust. in 2005. Sire of 596 progeny to race, 385 winners (64.0%), earnings of over $42 million, 34 stakes winners, 23 stakes placegetters, inc.




DELICACY (11f, Scenic, Marauding). Champion 3YO Filly in Australia in 2014-15.12 wins-1 at 2-from 1000m to 2500m, A$2,151,120, SAJC Schweppes Oaks, Gr.1, South Australian Derby, Gr.1, WATC Perth Cup, Gr.2, CB Cox S., Gr.2, Western Australian Derby, Gr.2, Champion Fillies S., Gr.3, Western Australian Oaks, Gr.3, Ascot One Thousand Guineas, L, Natasha S., L, Jimmy Wong's H., Westspeed H., Westspeed 2YO H., 2d WATC Kingston Town Classic, Gr.1, Westspeed H., 3d WATC Lee Steere S., Gr.2, Challenge S., L, Burgess Queen S., L.

FAT AL (08g, Snaadee, Vain). 7 wins from 1200m to 2000m, A$787,410, ATC Epsom H., Gr.1, Carbine Club S., Gr.3, Frank Packer P., Gr.3, Bendigo JC Yalumba Golden Mile, L, ATC Inglis H., 2d ATC Theo Marks H., Gr.2, Inglis Bonus Mile, 3d ATC Shannon S., Gr.2, VRC TAB Rewards S., Gr.3, Ballarat Cup, L.

ALMALAD - FRIENDS OF KA YING (H.K.) (11g, Secret Savings, Touching Wood). Champion 2YO Colt in Australia in 2013-14.5 wins-3 at 2-from 1000m to 1600m, A$602,500, HK$5,032,275, BRC JJ Atkins S., Gr.1, MVRC Bill Stutt S., Gr.2, ATC TAB Early Quaddie 2YO P., HKJC Pok Oi Cup, 2d HKJC Cymbidium H., Dongguan H., Oi Man H., Wyndham H., Lotus H., 3d HKJC Washington DC H., Cornwall H., Cafeteria H., Pacific Ocean H., Racing Club H., Sauternes Cup, King Kwong H., Lung Hang H., 4th ATC Golden Rose S., Gr.1.

DIAMOND DRILLE (09f, Zoffany, Cardinal). 5 wins from 1100m to 1600m, A$975,180, ATC Queen of the Turf S., Gr.1, Aspiration H., Gr.3, Tab.com.au H., Onemorenomore at Easter H., 2d ATC Eastern Creek Tavern H., 3d ATC Coolmore Classic, Gr.1, 4th ATC Emancipation S., Gr.2.

MAJESTIC MUSIC (06f, Royal Academy, Kendor). 6 wins-1 at 2-from 1200m to 1600m, A$857,360, VRC Edward Manifold S., Gr.2, SAJC Yallambee Classic, Gr.2, RA Lee S., Gr.3, Jansz S., Gr.3, VRC Desirable S., L, SAJC Morphettville Guineas, L, 2d MRC Sandown Guineas, Gr.2, SAJC RA Lee S., Gr.3, Allan Scott Park Morphettville H., Davison Earth Movers 2YO P., Collins Sportsturf H., 3d SAJC Pewsey Vale S., L, St Clair 2YO P., 4th MRC Sir Rupert Clarke S., Gr.1, MVRC Sunline S., Gr.2, SAJC Queen of the South S., Gr.2, CS Hayes Memorial Cup, L.

BUDRIGUEZ (06g, St Covet, Esperanto). 12 wins from 1200m to 1600m, A$679,930, VRC Blamey S., Gr.2, SAJC RA Lee S., Gr.3, MRC Victoria H., Gr.3, TS Carlyon Cup, Gr.3, SAJC City of Adelaide H., L, Allan Scott Park Morphettville H., Centrebet H., Apache Cat Coming in November H., EJ Whitten Foundation H., Betfair H., 2d MRC Victoria H., Gr.3, SAJC Matrice S., L, Sportingbet H.-twice, Allan Scott Park Morphettville H., 3d MRC Peter Young S., Gr.2.

SILVERSTREAM (11f, Brocco, True Version). 9 wins-1 at 2-to 1400m to 2017-18, A$709,400, WATC Lee Steere S., Gr.2, AJ Scahill S., Gr.3, Northerly S., Gr.3, Jungle Dawn Classic, L, Westpeed Nursery H., Seacorp H., Tabtouch H., Merrywell H., Variety at the Races H., 2d WATC La Trice Classic, Gr.3, Starstruck Classic, L, RS Crawford S., L, Birthday S., L, 3d WATC Miss Andretti S., L, 4th WATC Winterbottom S., Gr.1, La Trice Classic, Gr.3.

CLASSIC UNIFORM (12g, Canny Lad, Buena Shore). 7 wins from 1350m to 2000m to 2017-18, A$1,054,025, ATC Hill S., Gr.2, Craven P., Gr.3, Parramatta Cup, L, Hyland Race Colours H., TAB Rewards H., Theraces H., 2d ATC Winter Challenge H., L, Premier's Cup, L, Premier's Cup Prelude H., Cellarbrations H.-twice, 3d ATC Chipping Norton S., Gr.1, Tab.com.au H., Merry Christmas from James Boags H., Star Club H., Pro IT H., Club Marconi H., 4th ATC Neville Sellwood S., Gr.3, Canberra Cup, L.

SON OF MAHER (12g, Tights, Wolverton). 7 wins at 1400m, 1600m to 2018-19, NZ$302,422, CJC Coupland's Bakeries Mile H., Gr.2, Otago RC Dunedin Guineas, L, CJC Coupland's Bakeries H., Coupland's Bakeries Mile H., Otago RC Fire & Mechanical H., 2d WRC Levin Classic, Gr.1, CJC Armadillo S., L, Timaru S., L, Hawkes Bay Karaka Million H., CJC Stallion Tender H., 3d Otago RC White Robe Lodge H., Gr.3, WRC Lightning H., L, Otago RC White Robe Lodge H., 4th WRC Anniversary S., Gr.3.

ALL LEGAL (06g, Desert Prince, Centaine). 6 wins from 1300m to 1600m, A$596,430, ATC Villiers S., Gr.2, Hawkesbury RC Ladies Day Cup, L, AJC Schweppes H., City Tatt's RC Inglis Bonus 3YO H., AJC Sanders Noonan H., 2d AJC Inglis 2YO Classic, Schweppes H., ATC Meet Me at Bellevue Hotel After the Last H., 3d AJC South Pacific Classic, Gr.3, Hawkesbury Guineas, L, STC Golden Slipper Festival on Sale 2YO H., ATC Endeavour Recycled Clothing H.

BADAWIYA (12f, Fuji Kiseki, Danehill). 4 wins from 1200m to 1600m, A$362,425, VRC Edward Manifold S., Gr.2, AV Kewney S., Gr.2, Pakenham RC Australian Seed & Turf H., 3d MRC Thousand Guineas, Gr.1, 4th ATC Emancipation S., Gr.2.

KING LIONHEART (06g, Manntari, Last Tycoon). 6 wins from 1350m to 2200m, A$320,930, ATC Shannon S., Gr.2, Alconex Fire H., Triple M Grill Team H., STC Slipper on Sale H., 2d ATC Vaby's Mediterranean Grill H., AJC Dover Heights H., STC TAB Number 1 Club H., 3d ATC Villiers S., Gr.2, STC Winning Post Restaurant H., 4th ATC Tattersalls Club Cup, L, Gosford Cup, L.

PHEIDON (10g, Encosta de Lago, Thatching). 5 wins from 1350m to 2050m, A$424,835, MVRC Alister Clark S., Gr.2, City Jeep H., ATC Vinery Yearlings H., Tab.com.au H., 2d ATC Frank Packer P., Gr.3, MRC Eclipse S., Gr.3, ATC Inglis Bonus H., 3d VRC James Boag's Premium S., L, ATC Dunmain H., 4th ATC Bill Ritchie H., Gr.3.

OASIS BLOOM (08f, Marscay, Vain). 2 wins at 1600m, 1700m, A$326,900, MVRC WH Stocks S., Gr.2, VRC Crown Promenade Trophy, 2d MVRC WH Stocks S., Gr.2, MRC Herbert Power S., Gr.2, Race-Tech Classic, L, 4th VRC Myer Classic, Gr.1.

MONSIEUR GUSTAVE (12g, Stravinsky, Zabeel). 8 wins to 1400m to 2017-18, A$540,900, BRC George Moore S., Gr.3, Ipswich TC Eye Liner S., L, Keith Noud H., L, SCTC Glasshouse H., L, BRC Natural Pest Control Qld H., Coke Zero P., 3d BRC Buffering H., 4th BRC Victory S., Gr.2.

AMOVATIO (10g, Scenic, Vice Regal). 9 wins-1 at 2-from 1200m to 1600m, A$1,003,910, Hawkesbury Gold Cup, Gr.3, VRC Winter Championship Final H., L, MRC Weekend Hussler S., L, ATC December H., Time to Shop at TAB H., McGrath Estate Agents H., Eric Kime H., TAB Iphone App 2YO P., VRC VRV-CRC Winter Championship Heat H., 2d VRC Winter Championship Final H., L, Qld Tatt's RC Spear Chief H., L, Scone Cup, L, ATC Your Local Greengrocer 2YO P., Australian Turf Club 2YO H., Myer NSW Bush Fire Support H., VRC John & Denise Cobcroft H., ATC Macgrath Estate Agents H., Irresistible Pools & Spas H., Paslode H., HQ of Insurance H., 3d ATC Newcastle Newmarket H., Gr.3, BRC Wayne Wilson S., L, ATC Share Care Congrats Chris Waller 2YO H., VRC Australian Trainers' Association H., ATC Vinery Yearlings H., Alconex Fire H., Randwick City Council H., VRC David Kiernan & James Miller H., 4th VRC L'Oreal Paris S., Gr.3, TAB Multiplier Autumn H., Gr.3, ATC Festival S., Gr.3.

MADAM GANGSTER (10f, Chief's Crown, Precocious). 6 wins to 1400m, A$360,605, VRC Frances Tressady S., Gr.3, MRC WW Cockram S., Gr.3, VRC Gifte H., MRC Ken Sturt H., 2d MRC Chase Hotel H., 4th ATC Emancipation S., Gr.2.

SPEEDY NATALIE (06f, Brocco, True Version). 3 wins-1 at 2-from 1100m to 2000m, A$212,555, AJC Adrian Knox S., Gr.3, SAJC Dequetteville S., L, MVRC TEAC Flashback P., 2d Moonee Valley Fillies Classic, Gr.2.

FELICIENNE (11f, Canny Lad, Sound Reason). 5 wins-1 at 2-from 1200m to 1700m, A$209,095, VRC Schweppervescence Trophy, Gr.3, Metricon Trophy H., MVRC 'K' Line Australia H., 4th SAJC Queen of the South S., Gr.2.

MARHETA (06f, Generous, Bakharoff). 3 wins from 1400m to 2000m, A$264,778, BRC Doomben Roses, Gr.3, MRC All American at Arrowfield Stud H., 2d Queensland Oaks, Gr.1, Gold Coast Bracelet, L, MRC Apex Steel P.

TRUSON (11g, Hennessy, Ogygian). 14 wins from 1000m to 2400m to 2018, 1,123,751Rgt., Piala Emas Sultan Selangor, L, Perak TC Coronation Cup, L, Perak Derby, L, 2d Selangor TC Tunku Gold Cup, L, Penang Sprint Trophy, L, Perak Gold Vase, L, 3d Perak TC Coronation Cup, L, Penang Sprint Trophy, L, Selangor Gold Cup, L-twice, 4th Selangor TC Sports Toto Supreme Challenge Trophy, L, Selangor Gold Cup, L.

UNCHAIN MY HEART (06f, Prince of Birds, Le Grand Seigneur). 10 wins from 1400m to 3200m, A$595,580, VRC Bagot H., L, Andrew Ramsden S., L-twice, William Newton VC H., ATC Flinders Lane Perfect Fit Shirt H., Aston Bloodstock De la Salle Reunion H., MVRC K Line Australia Premium H., 2d VRC William Newton VC H., Dover H., ATC Coogee H., MVRC Coresight H., 3d MRC Harry White Classic, L, Werribee Cup, L, MVRC Friends of Epworth H., MRC Legacy Badge Appeal H., Bendigo JC Centrebet Stayers Gold Final H., 4th VRC Bagot H., L, Roy Higgins H., L, Moonee Valley Night Cup, L.

MONEY MAHER (14c, Special Bond, New Regent). 5 wins from 1100m to 2200m in 2017-18, A$295,600, WATC Fairetha S., L, JC Roberts S., L, Melvista S., L, Budget Car & Truck Rental P., 2d WATC Yellowglen 2YO H., Tabtouch Race Replays 2YO P., 3d WATC Sires' Produce S., Gr.3, 4th Western Australian Derby, Gr.2.

DANCE WITH HER (06f, Tights, Wolverton). 12 wins from 1400m to 2350m, A$765,403, SAJC Centaurea S., L, Warrnambool Cup, L, Bendigo JC Yalumba Golden Mile, Pakenham Cup, Yarra Valley Cup, MRC Saturday Age Life & Style Cup, MVRC Dominant H., Essendon Jeep Patriot H., 2d Brisbane Cup, Gr.2, MVRC JRA Cup, Gr.3, BRC Premier's Cup, Gr.3, MRC (Mornington) RM Ansett Classic, L, MVRC Curran Chemicals H., MRC Tattsbet.com H., VRC Asian Young Guns Challenge H., 3d ATC NE Manion Cup, L, MRC Veronica Jamison H.

KINNERSLEY (06g, Geiger Counter, Lunchtime). 8 wins from 1300m to 2200m, A$537,810, ATC Lord Mayor's Cup, L, GCTC Magic Millions Stayers Cup, ATC Eatability H., Goulburn Cup, ATC Rosehill Gardens H., Panucci Transport H., NSW Tatt's RC TAB Jackpots Today H., 2d Tasmanian Derby, Gr.3, Ipswich Cup, L, AJC Naturalism H., 3d ATC Winter Challenge H., L, January H.

TERROR FORCE (10g, Tale of the Cat, Spectacular Spy). 6 wins-2 at 2-from 1000m to 1600m, A$291,425, WATC Perth S., L, Westspeed 2YO P., Police Fire & Emergency Services H., Vale Brandan Thompson H., Amelia Park H., 2d WATC Get Westspeed Nominations in Now H., Crown Perth H., Westspeed.com.au H., 3d WATC Vale Brandan Thompson H., Tabtouch Your Industry Your TAB H.-twice, Tabtouch.com.au H., Baileys H., 4th WATC Fairetha S., L, Old Comrade S., L.

BUDDY BUNDY (10g, Kenmare, Vain). 6 wins to 1100m, A$192,500, HK$603,150, SAJC Lightning S., L, Hamilton Holden H., Leader Computers H., Tapestry Wines H., Flight Centre P., 2d SAJC Ice Adelaide Events H., HKJC Jackson H., Ping Shek H., 3d SAJC MAC Just Over Don't Drive H., HKJC Noonday Gun H.

CABERNET (06f, Nine Carat, Paris Opera). 6 wins to 1500m, A$363,020, MRC Summoned S., L, AJC Tattersalls Club H., ATC Blackwoods New Catalogue H., AJC 100 Club Join Now H., STC Grand Pavilion H., Grosvenor H., 2d VRC Herald Sun S., Gr.3, ATC Aspiration H., L, Schweppes H., 3d ATC Merry Xmas From the ATC H., AJC Georges Hall H., City Tatt's RC Diona Rose of Tralee H., 4th ATC Villiers S., Gr.2, Wiggle S., L, Nivison S., L.

AMAETHON (06g, Snippets, Century). 6 wins from 1000m to 1600m, A$474,183, MRC Testa Rossa S., L, VRC Comedy King H., MRC Thoroughbred Club Cup, Geoff Murphy H., Flying Spur at Arrowfield H., 2d MRC Testa Rossa S., L, VRC Johnstaff Projects H., MRC Jellis Craig Pink Ribbon Cup, Bert Bryant H., Harrolds Fashion P., VRC TAB Celebrating 50 Years H., MRC Beau Sovereign H., 3d VRC Veolia Environmental Services H., Emirates Airlines H., George Watson H., MRC WJ (Bill) Adams 2YO H., Betfair P.H., Organ & Tissue Transplant H., 4th MRC Betfair S., Gr.3, Sandown S., Gr.3.

RIVER DELTA (10f, Bellotto, River Rough). 4 wins at 1200m, 1400m, A$248,210, Geelong RC Black Pearl Classic, L, VRC Prudential P., MRC Geoff Murphy H., 3d MRC Sportscover Insures VAFA P.